Menu

Wir sind für dich da: 030 814 53 6868  (Mo-Fr 09:00-18:00 Uhr)  |  service@diga.vivira.com

ViViRA her zaman ve her yerde yardımcı olur

Resepsiyon Hizmeti için
Zorunlu Sağlık Sigortası Sahipleri

ViViRA için bir reçete aldınız mı? Reçetenizi isteğiniz üzerine sağlık sigortanıza ileteceğiz. Bu arada 7 günlük başlangıç eğitimi ile hemen başlayabilirsiniz.

Bize reçetenizi gönderin:

Reçetenizin bir resmini (png veya jpg) veya bir tarayıcısını (pdf) buraya yükleyin. Maksimum dosya boyutu: 5 MB.

Evet, ViViRA Health Lab GmbH ("ViViRA") tarafından belirtilen yasal sağlık sigortası şirketim doğrudan DiGA ViViRA ("ViViRA-App") reçetesini göndermesini ve gerektiğinde ViViRA-App'i kurmamda bana yardımcı olmasını istiyorum. Kişisel verilerimin işlenmesine, veri koruma bildirimlerinde açıklandığı şekliyle ViViRA Reçete Hizmeti'nin uygulanması için özellikle kişisel verilerin işlenmesi dahil olmak üzere kişisel verilerin özel kategorilerini içerecek şekilde onay veriyorum; bu aşağıdakileri içerir:

 • Verilerimin ViViRA'ya iletilmesi,
 • Verilerimin ViViRA tarafından saklanması,
 • Verilerimin eksiksizliğinin ViViRA tarafından kontrol edilmesi, telefon veya e-posta ile herhangi bir soru için benimle iletişime geçilmesi dahil,
 • Reçetemin sağlık sigortamıza iletilmesi ve
 • Gerekirse telefon veya e-posta yoluyla benim veya sağlık sigortamla sorular için verilerimin işlenmesi.

Şifrelenmemiş iletişim kullanımının riski konusunda bilgilendirildim.
Bu onay gönüllüdür ve gelecekte örneğin rezept.service@diga.vivira.com adresine e-posta göndererek neden belirtmeksizin tarafımdan her zaman geri alınabilir.

ViViRA için bir reçeteniz var mı? İşte bundan sonraki adımlar.

ViViRA'yı kullanabilmek için uygulamayı etkinleştirmek için 16 haneli bir aktivasyon koduna ihtiyacınız olacak. Bu kodu yasal sağlık sigortanızdan alacaksınız. Bunun için şimdi reçetenizi sağlık sigortanıza gönderiyorsunuz. Bunu ya kendiniz yapabilirsiniz (sağlık sigortası bulucuyu görün) veya ücretsiz reçete hizmetimizi kullanabilirsiniz. Lütfen dikkat: ViViRA için reçeteniz, veriliş tarihinden itibaren 28 gün boyunca geçerlidir ve bu süreden önce siz veya biz tarafından sağlık sigortanıza sunulmalıdır.

Reçetenizi yükleyin
Reçetenizi yükleyin.

Size özel Reçete Hizmeti
Reçetenizi sizin için yasal sağlık sigortanıza ileteceğiz.

Uygulamayı açın
Sağlık sigortanızdan 5 ila 7 iş günü içinde 16 haneli bir kod alacaksınız. Bu kodu ViViRA uygulamanızı açmak için kullanın.

Bugün

7 günlük başlangıç antrenmanına başla!

Sağlık sigortanızdan aktivasyon kodunu alana kadar 7 gün boyunca ücretsiz antrenman yapın. Sadece uygulamayı yükleyin ve hemen başlayın!

Uygulama mağazanızdan ViViRA'yı indirin

Sağlık sigortanızdan bir aktivasyon kodunuz var mı?

İşte ViViRA uygulamanızı nasıl etkinleştireceğiniz.

Apple App Store veya Google Play Store'dan ViViRA uygulamasını indirin ve kaydolun.

Uygulamadaki "Profil" bölümüne gidin ve "Aktivasyon Kodunu Gir" seçeneğini seçin.

Sağlık sigortanızın aktivasyon kodunu girin ve başlayın!

Daha fazla sorunuz mu var veya yardıma mı ihtiyacınız var?

✔ ViViRA uygulamasını indirirken
✔ Uygulamanızı etkinleştirirken
✔ Uygulamanıza kod girişi yaparken

ViViRA Servis Hattı ile iletişime geçin:
(Pzt-Cum 9:00-18:00 arası)

030 814 53 6868
service@diga.vivira.com

Sık Sorulan Sorular (SSS)

Aktivasyon kodunu nereye giriyorum?

Aktivasyon kodunu nereye giriyorum?

Zaten bir ViViRA aktivasyon kodunuz var mı? İşte onunla uygulamayı nasıl etkinleştireceğiniz:

Sağlık sigortanızdan 16 haneli aktivasyon kodunu aldıysanız, ViViRA uygulamasında ""Profil"" → ""Aktivasyon Kodu"" altında girebilirsiniz. ""Profil"" bölümünü uygulamada sağ taraftaki çubuğun altında bulabilirsiniz.

Henüz uygulamayı yüklemediyseniz, Apple App Store veya Google Play'den indirebilirsiniz. Kaydolduktan sonra aktivasyon kodunu girebilirsiniz.

Özel sağlık sigortam var

Özel sağlık sigortası ViViRA'yı karşılıyor mu?
Neredeyse tüm özel sağlık sigortası şirketleri ViViRA'yı karşılar. Ancak kesinlikle maliyetlerin nasıl ve ne kadar karşılanacağını sağlık sigortası şirketinizle önceden sorgulamanız gerekmektedir.

Genellikle bir reçete alır ve ardından ViViRA uygulamasını kendi kendinize ödeme yapar olarak ilgili uygulama mağazasından satın alırsınız. Bunu yapmak için ViViRA uygulamasını yükleyin ve kaydolun. Uygulamayı 7 günlük başlangıç eğitimi ile deneyebilir ve ardından premium sürümünü satın alabilirsiniz.

Ödeme işlemi, Apple App Store veya Google Play Store üzerinden alışıldığı şekilde yapılır ve ilgili mağazadan gelen onay e-postasını alırsınız. Faturayı sağlık sigortası şirketinize alışıldığı şekilde sunarsınız.

ViViRA premium aboneliği sürekli olarak devam eder ve ay sonu öncesinde 24 saat önce iptal etmeniz gerekir. Bunun için ViViRA profilinizde ""Aboneliği Yönet"" altında yapabilirsiniz.

Yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin!

7 günlük başlangıç eğitimine nasıl başlayabilirim?

Ücretsiz 7 günlük başlangıç antrenmanı, uygulamayı yüklediğiniz, kayıt olduğunuz ve ilk egzersizinizi yaptığınız anda başlar. Başlangıçta sağlığınız hakkında birkaç soru sorulacak, ardından bir hesap oluşturabilir ve hemen başlayabilirsiniz.

Hala sorularınız varsa, servis hattımızı arayın.

Reçetem hâlâ geçerli mi?

Kamu sigortalıları için bir reçete, düzenlenme tarihinden itibaren 28 gün boyunca geçerlidir, özel sigortalılar için ise 90 gün boyunca geçerlidir. Bu süre zarfında reçeteniz ya sizin tarafınızdan ya da reçete hizmetimiz aracılığıyla sağlık sigortanıza sunulmalıdır.

Süresi dolmuşsa yeni bir reçete alabilirsiniz - eğer zaten bir reçete almışsanız, doktorunuza kısa bir telefon görüşmesi muhtemelen yeterli olacak ve size yeni bir reçete gönderilebilir veya alabilirsiniz.

Alternatif olarak, bir tele-tıp sağlayıcısında çevrimiçi bir danışmanlıkla yeni bir reçete de alabilirsiniz - hızlıca bir randevu alabilirsiniz ve doktora gitmek için ekstra bir yolculuğa gerek yoktur, örneğin TeleClinic ile.

Reçetemi yükleyemiyorum

Reçetenizi yükleyemiyor musunuz?

Genellikle reçetenizin bir fotoğrafını çekersiniz, yüklersiniz, bilgilerinizi girersiniz ve formu gönderirsiniz. İnternet bağlantınızın stabil olduğundan ve yükleme sırasında kesilmediğinden emin olun ve bu işlem sırasında tarayıcı pencerenizi kapatmayın.

Ayrıca format gereksinimlerine dikkat edin: Reçetenizin bir görüntüsünü (png veya jpg) veya bir tarayıcı (pdf) yükleyin. Maksimum dosya boyutu: 5 MB.

En iyisi sayfanın üstündeki videoları tekrar izlemeniz - her şey orada açıklanmıştır.

Eğer hala çalışmıyorsa, lütfen destek ekibimizle iletişime geçin ve ne olduğunu tam olarak belirtin, işletim sisteminizi belirtin:

Telefon: 030 814 53 6868
E-posta: service@diga.vivira.com

Gereksinimler
 • 18 yaş veya daha büyük olmalısın.
 • Uygun bir tıbbi teşhisiniz olmalıdır.
 • Doktorunuzun takdirine göre, ViViRA'nın kullanımını dışlayan kontrendikasyonlar olmamalıdır.
Uygun Tıbbi Teşhisler
 • Belirli olmayan bel ağrısı
 • Omurga osteoartriti

ViViRA'nın sizin için uygun olup olmadığını belirlemek için lütfen doktorunuzla görüşün. Lütfen ViViRA için uygun olan tüm ICD-10 teşhislerinin listesine de başvurun.

Kontrendikasyonlar

Sizin için ViViRA kullanımını dışlayabilecek kontrendikasyonlar:

Genel olarak, evde denetimsiz terapötik egzersiz yapamıyorsanız, ViViRA size uygun değildir.

Lütfen ViViRA ile ilgili tüm kontrendikasyonların listesine başvurun ve doktorunuzla bu kontrendikasyonların ViViRA kullanımını sizin için dışlayıp dışlamadığını tartışın.

Maliyet Kapsamı

Tüm zorunlu sağlık sigortası fonları ve çoğu özel sağlık sigortası sağlayıcısı maliyetleri karşılar

Zorunlu sağlık sigortası kapsamında mısınız?

Ülke genelindeki tüm ofis tabanlı doktorlar sizin için ViViRA'yı reçete edebilir. Reçetenizi (veya alternatif olarak uygun tanısal kanıtı) sağlık sigortanızın web sitesi, posta, e-posta veya sağlık sigortası uygulamanız aracılığıyla gönderin.

Özel sağlık sigortasına sahip misiniz?

Özel sağlık sigortası sağlayıcınıza ViViRA'nın maliyetlerinin nasıl geri ödeneceğini sorun.

Yardım hakkınız var mı?

Artık yardım hakkı bulunan tüm kişiler için maliyetler karşılanacaktır! Bireysel durumlarda, ViViRA, Federal Yardım Yönetmeliği'nin (BBhV) 25. maddesine göre temel olarak yardım hakkı bulunabilen bir süre için (en fazla 12 ay) uygun olabilir.

Takip Reçetesi

ViViRA için verilen reçetenizin süresi 90 gün sonra sona erer, bu tarihten sonra uygulamadaki içeriğe erişiminiz olmaz.

ViViRA kullanmaya devam etmek istiyorsanız, takip reçetesine ihtiyacınız olacak. İlk reçetenizi nasıl aldıysanız aynı şekilde - yerel tıp pratiğinizden veya bir tele tıp sağlayıcısından - takip reçetesini de alabilirsiniz.

ViViRA sizin için tıbbi olarak endike olduğu sürece, takip reçeteleri ile ViViRA kullanımınızı istediğiniz kadar uzatabilirsiniz.

Teknik Gereksinimler
 • Akıllı telefon veya tablet ve stabil bir internet bağlantısı (Wi-Fi veya en az 3G)
 • Android işletim sistemi sürüm 6.0 veya üzeri veya iOS işletim sistemi sürüm 11.0 veya üzeri
ViViRA Hizmet Hattı

ViViRA Hizmet Hattı ile iletişime geçin:

(Pzt-Cum 9:00-18:00 arası)

030 814 53 6868

service@diga.vivira.com
 

Uygulama Mağazanızdan İndir